W trakcie montażu okien na zewnątrz budynku…

Posted on Posted in Usługi

Pasywne budownictwo polega przede wszystkim na wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii cieplnej takowych jak przykładowo cieplne promieniowanie Słońca. Przy montażu okien , niezbędnym ,zabezpieczającym elementem jest taśma do ciepłego montażu. Za sprawą swoich właściwości umożliwi właściwe ochronienie przed utratą ciepła.

Okna a także drzwi używane w pasywnym budownictwie, odznaczają się odpowiednimi parametrami przenikania energii cieplnej. Podczas montowania okien zewnętrznych powinna być zastosowana paro przepuszczalna taśma. Jest to taka specjalna folia ,która jest jednostronnie albo dwustronnie klejąca.

Ma ona dobrą przyczepność do prawie że wszelkich surowców budowlanych, jakie są stosowane w budowie pasywnych domów. Mamy możliwość ją tynkować oraz malować, doskonale ochrania przed deszczem.

W pasywnym budownictwie jest używanych bardzo dużo rozwiązań minimalizujących zużywanie energii. Budowanie takich domów nie jest oczywiście opatentowane, zatem mamy możliwość je budować w różnych technologiach. Tego typu dom to głównie bardzo niskie koszty eksploatacji, w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Należy zainwestować w tego typu rozwiązania, bo poniesione nakłady finansowe niewątpliwie się zwrócą, tym bardziej że można starać się o zwrot części poniesionych kosztów.

Autor: taśma rozprężna