Okna są oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia.

Posted on Posted in Usługi

Montowanie okien to wielkie przedsięwzięcie dla każdego właściciela domku czy swojego mieszkania. Okna są obowiązkowym elementem wyposażenia i muszą służyć nam poprzez długie lata. Poprzez to tak bardzo ważny jest właściwy ich montaż.

Takim nowym oraz rewolucyjnym zastosowaniem stał się tak zwany ciepły montaż. Zwykłe okna montowane są przy użyciu poliuretanowej pianki. W innowacyjnym sposobie instalacji okien, taką piankę jeszcze dodatkowo ochrania taśma do ciepłego montażu. Izoluje ona połączenia pomiędzy ramą okienną, a ścianą. Posiada na celu dodatkową ochronę przed wilgocią z otoczenia. Niweluje ryzyko powstawania tak zwanych mostków termicznych i umożliwia zaoszczędzenie energii cieplnej. Taśma do montażu ciepłego umożliwi również uniknąć w domu kłopotu którym są grzyby a także okropna pleśń.

Przy ciepłym montażu niezbędna jest taśma paroprzepuszczalna. Doskonale uszczelnia okienne złącza od zewnątrz. Charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do materiałów budowlanych. Posiada na celu ochronienie przed działaniem deszczu. Taśma tego typu jest odporna na deszcz, wiatroszczelna, a przy tym pozwala na efektywną dyfuzję pary. Taśma paroprzepuszczalna kompatybilna jest m.in. z klejem. Istnieje możliwość ją także pomalować i otynkować.

Taśma do ciepłego montażu stanowi doskonałe ,dodatkowe uszczelnienie i ochronę warstwy poliuretanowej pianki. Trzeba oczywiście pamiętać, iż wyłącznie pianka sucha PUR spełni należycie swoją własną rolę.

Zobacz więcej: taśma do okien